Skuteczne ćwiczenia na podniesione pośladki

Dobrze zbudowana sylwetka nieodłącznie wiąże się z wykonywaniem treningu siłowego. Dzięki przysiadom, wykrokom oraz innym ćwiczeniom z użyciem gumy i bez możemy osiągnąć wymarzoną sylwetkę. A te skuteczne ćwiczenia na pośladki znajdziesz w tym artykule!

Ile razy w tygodniu ćwiczyć pośladki?

Ćwiczenia na pośladki zdecydowanie warto wykonywać regularnie. Lecz jaka ilość takich ćwiczeń będzie optymalna? Będzie to zależne od Twoich możliwości czasowych, aktualnej formy fizycznej czy też całego planu treningowego, w którym wykonujesz również inne ćwiczenia na szczupłą sylwetkę. Ćwiczenia na jędrne pośladki najlepiej będzie wykonywać 2 razy w tygodniu. Dzięki takiej ilości treningów tej partii mięśni zadbasz o ich rozwój, osiągniesz upragnione efekty oraz nie doświadczysz przetrenowania, które z kolei może doprowadzić do kontuzji i braku chęci do dalszego regularnego treningu [1]. Pamiętaj też, że warto wykonywać również ćwiczenia na inne partie ciała. 

Przeczytaj także: 7 najczęstszych błędów na siłowni

Co zrobić, żeby pośladki były większe? Regularne ćwiczenia na pośladki z hantlami czy też sztangą będą podstawą. Możesz wykonywać przysiady, wykroki, martwe ciągi oraz wiele innych aktywności fizycznych. Z kolei ile przysiadów dziennie potrzeba do wytrenowania atrakcyjnych pośladków? Jeżeli dopiero zaczynasz swoją przygodę z treningiem, to każda ilość będzie pomocna. Jeżeli jesteś w stanie zrobić 10 przysiadów, to zacznij od takiej ilości. A czy 100 przysiadów dziennie da nam efekty? Z pewnością! Pamiętaj jednak, aby nie doprowadzić do przetrenowania, które może skutecznie zniechęcić do dalszych treningów

Jeżeli chcesz skutecznie rozpocząć ćwiczenia na pośladki w domu, to mamy przygotowany dla Ciebie świetny plan treningowy. Skuteczny trening w warunkach domowych dla kobiet to idealne rozwiązanie, aby zbudować jędrne pośladki w domu. Kupując ten plan treningowy, otrzymasz:

 • 5 miesięcy planu treningowego w wygodnym Excelu z dożywotnim dostępem
 • Ponad 100 ćwiczeń bez sprzętu, z gumami i obciążeniem
 • Filmy instruktażowe do każdego ćwiczenia na platformie kursowej
 • Omówienie techniki oraz najczęstszych błędów
 • Podaną liczbę serii i powtórzeń

Jak długo buduje się pośladki?

Każdy z nas będzie miał inne tempo budowy pośladków. Dla niektórych ćwiczenia na mięśnie pośladków przyniosą zauważalne efekty już po 2 tygodniach treningu. Z kolei inne osoby mogą zauważyć poprawienie swojej sylwetki dopiero 2 miesiącach. Ale jak podnieść pośladki do góry? Od czego rośnie pupa? Podstawą będą regularne ćwiczenia na duże pośladki oraz dobrze zaplanowana dieta, która uwzględni nadwyżkę kaloryczną. Potrzebne do tego będzie obliczenie dziennego zapotrzebowania kalorycznego oraz zwiększenie tej ilości o ok. 10-20% [2]. Dzięki takiemu podejściu do treningu oraz żywienia będziemy w stanie zbudować jak najwięcej mięśni, bez przybierania na tkance tłuszczowej!   

W takim razie co jeść, żeby mieć większe pośladki? Dieta wysokobiałkowa sprawdzi się idealnie do budowania mięśni. Podaż białka na poziomie ok.1,6 g/kg masy ciała w ciągu dnia będzie idealnym uzupełnieniem, do ćwiczeń na duże pośladki [3]. Warto także wiedzieć, co jeść po treningu, żeby przytyć na tyłku i mieć większą pupę. Dobrym źródłem białek będą produkty takie jak:

 • mięso: kurczak, indyk
 • ryby: łosoś, makrela, pstrąg, dorsz, tuńczyk 
 • nabiał: mleko, sery, jogurty, kefir, odżywki białkowe
 • owoce morza
 • soja i jej przetwory
 • jaja 

W przypadku węglowodanów po treningu warto bazować na takich produktach jak:

 • kasze: jaglana, manna, kuskus
 • płatki: jaglane, kukurydziane, owsiane błyskawiczne
 • pieczywo: tostowe, kajzerki, bułka wrocławska
 • inne produkty zbożowe: ryż biały, makarony pszenne 
 • soki owocowe i warzywne 

Jeżeli jednak chcesz powiększyć swoją pupę bez ćwiczeń, to nie mamy dobrych wieści. Co prawda jest to możliwe, lecz zamiast budować jędrne i umięśnione pośladki, to głównie przybierzesz na tkance tłuszczowej. Tak więc ćwiczenia na większe pośladki powinny jak najbardziej zagościć w Twoim planie treningowym!

Przeczytaj także: Sylwetka na lato – ćwiczenia i porady dietetyczne 

Jeżeli masz wątpliwości co do diety w trakcie budowania pośladków, to zgłoś się do nas. Pomożemy Ci zaplanować dietę, która będzie dopasowana do Ciebie i pozwoli Ci zbudować jędrne pośladki. Pomogliśmy ponad 15 000 osób osiągnąć cel, a nasza opinia w Google to 5/5 na podstawie ponad 300 opinii. Szybkie, smaczne i indywidualne diety online to nasza specjalność.

Ćwiczenia na pośladki w domu

Ćwiczenia na pośladki w domu bez użycia sprzętu to niewątpliwie jedno z najlepszych rozwiązań, aby powiększyć pośladki domowym sposobem. Nie będziesz do nich potrzebować sprzętu, przez co możesz je wykonać tu i teraz. Zapoznaj się z nimi, jeżeli ćwiczenia na podniesienie pośladków to dla Ciebie nowość! 

Mostek biodrowy

Mostek biodrowy to podstawowe ćwiczenie na pośladki. Wykonasz je bezproblemowo w domu przy pomocy kanapy lub krzesła. Może się wydawać proste i banalne, ale to tylko pozory. Bardzo mocno angażuje mięśnie dwugłowe ud, a także mięśnie brzucha co jest niewątpliwą zaletą. To ćwiczenie na mięśnie pośladków niewątpliwie powinno znaleźć się w Twoim planie treningowym! 

Dzień dobry

Świetne ćwiczenie do wykonania w domu na tylne partie nóg i pośladki. Pamiętaj o lekkim uginaniu kolan, prostych plecach i pchaniu bioder do tyłu. Aby zwiększyć trudność ćwiczenia, dodaj ciężar lub też pauzę na dole ruchu. 

Pchnięcia bioder

Brazylijskie pośladki ćwiczenia? Proszę bardzo! Pchnięcia bioder to świetne ćwiczenie, aby wyrzeźbić mięśnie pośladkowe czy to w domu, czy na siłowni. Podobnie jak w przypadku mostka biodrowego potrzebne będzie podwyższenie. Zapoznaj się z nagraniem poniżej, a Twoje pośladki zapłoną! 

Ślizgające uginanie podudzi

Śliska podłoga w domu w końcu będzie niewątpliwą zaletą. To ćwiczenie na pośladki wykonasz jedynie za pomocą ręcznika lub innej tkaniny, którą umieścisz pod stopami. Jeżeli lubisz ćwiczenia na ból pośladków, to na pewno będziesz je często wykonywać. 

Przeczytaj także: Trening w warunkach domowych – jak powinien wyglądać? 

Ćwiczenia z gumą na pośladki

Ćwiczenia z gumą na pośladki to idealny wybór, aby urozmaicić swój trening. Dzięki ich wykorzystaniu będziesz w stanie znacząco zwiększyć poziom trudności swoich treningów. Ćwiczenia pośladki już nie będą takie łatwe, a Twoje mięśnie będą rosły zdecydowanie szybciej! Warto również wspomnieć, że gumy do ćwiczeń pośladków różnią się poziomem zaawansowania. Na start przygody z gumami treningowymi warto wybrać te o mniejszym oporze np. 5 kg. Dzięki temu stopniowo będziemy zwiększać trudność naszych ćwiczeń 

Miniband Monster Walk

To ćwiczenie na pośladki wykonasz w domu. Potrzebna Ci będzie guma treningowa oraz odrobina wolnego miejsca w celu swobodnego poruszania się. Twoim zadaniem będzie założenie gumy nad kolana i pochylenie się. Wykonuj małe kroki, rozpychając gumę na zewnątrz. 

Seated Miniband Hip Abduction 

Po tym ćwiczeniu zobaczysz, jak mocno mogą zapiec Twoje mięśnie pośladkowe. Z pozoru bardzo łatwe ruchy, co nie oznacza, że jest to proste ćwiczenie. Niewątpliwą zaletą jest jedyny wymóg posiadania gumy treningowej. Zastosuj się do instrukcji Marceliny, a Twoje pośladki zapłoną!

Cable Pull Through 

Kolejne ćwiczenie na pośladki, w którym gumy treningowe idealnie się sprawdzą. Tym razem warto będzie je wykonać już na siłowni z racji możliwości przywiązania gumy do słupa. 

Te ćwiczenia z taśmami na pośladki pochodzą z planu treningowego na siłownie dla początkujących kobiet. Jest on świetny, jeżeli chcesz rozpocząć treningi przy pomocy gum treningowych oraz ciężarów. Kupując ten plan, otrzymasz:

 • 3-dniowy plan treningowy +4 opcjonalny w wygodnym Excelu
 • Filmy instruktażowe do każdego ćwiczenia na platformie kursowej
 • Omówienie techniki oraz najczęstszych błędów
 • Podaną liczbę serii i powtórzeń
 • Bazę ponad 60 ćwiczeń na siłownie 

Przeczytaj także: Ćwiczenia na uda – skuteczne metody na szczupłe uda dla kobiet

Ćwiczenia na pośladki na siłowni

Ćwiczenia na pośladki z efektami po miesiącu? Proszę bardzo! Wraz ze stażem treningowym w domu zdecydowanie warto urozmaicić swój trening na pośladki. Siłownia będzie idealnym miejscem, aby rozwinąć swoje mięśnie pośladków w najszybszy i najskuteczniejszy sposób. Przedstawione poniżej ćwiczenia na pośladki na siłowni skutecznie pomogą Ci zbudować okrągłe pośladki! 

Ćwiczenie na jędrne pośladki – Back Squat

Jedno z najbardziej podstawowych i znanych ćwiczeń. Mowa o przysiadzie, który możesz wykonać w domu, jak i na siłowni przy pomocy ciężaru. Czy od wykonywania przysiadów rosną pośladki? Czy przysiady są dobre na pośladki? Zdecydowanie 2 razy tak! Dzięki regularnemu treningowi nóg, poprzez przysiad, zbudujesz jędrne pośladki. 

Ćwiczenie na pośladki ze sztangą – BB Bulgarian Split Squat

Ćwiczenia na pośladki ze sztangą to dużo większa grupa ćwiczeń niż sam przysiad. Istnieją różne możliwości ćwiczeń ze sztangą np. przysiad bułgarski. To ćwiczenie jest zdecydowanie świetną pozycją, aby zbudować zgrabne pośladki. Pamiętaj, że ciężar ciała spoczywa na przedniej stopie! 

Ćwiczenie na pośladki hantlami – Paused Sumo Goblet Squat 

To efektywne ćwiczenie na pośladki to modyfikacja zwykłego przysiadu, przy pomocy kettlebella. Ustawienie jest nieco szersze niż przy zwykłym przysiadzie. Warto na samym dole ruchu wykonać krótką pauzę, aby zwiększyć skuteczność tego ćwiczenia! 

Te ćwiczenia na pośladki na siłowni pochodzą z 4 dniowego planu treningowego na siłownie dla kobiet. Kierowany jest on do osób początkujących, jak i średniozaawansowanych. Kupując ten plan treningowy, otrzymasz:

 • 4-dniowy plan treningowy w wygodnym Excelu
 • Filmy instruktażowe do każdego ćwiczenia na platformie kursowej
 • Omówienie techniki oraz najczęstszych błędów
 • Podaną liczbę serii i powtórzeń
 • Bazę ponad 70 ćwiczeń 

Przeczytaj także: Co jeść, żeby lepiej spać?

Podsumowanie

Regularne ćwiczenia na pośladki pozwolą Ci je ujędrnić oraz sprawić, że będą uniesione. Trenowanie pośladków 2 razy w tygodnie wydaje się być rozsądnym podejściem, które pozwoli na najlepsze efekty treningowe. Ćwiczenia na podniesione pośladki warto połączyć z pełnym planem treningowym, aby jednocześnie wysmuklić całe ciało. Warto również zadbać o dietę wysokobiałkową, by dać swoim pośladkom bodziec do wzrostu.

 

Piśmiennictwo

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy