Dla kogo jest plan treningowy?

Plan treningowy jest dla każdego kto chce zacząć ćwiczyć i czuć się dobrze w swoim ciele. Nauczymy Cię krok po kroku wykonywać ćwiczenia, dzięki czemu uzyskasz wymarzoną sylwetkę i zdrowie. Usystematyzowany trening zapewnia lepsze efekty, bo wiesz co masz robić i nie tracisz czasu na gdybanie.

Plan treningowy na siłownie czy w domu?

Wszystko zależy od Ciebie! Plan treningowy na siłownie wymaga dostępu do siłowni, gdzie znajduje się sztanga, hantle i drążek. Z kolei plan treningowy w domu pozwoli Ci ćwiczyć bez specjalistycznego sprzętu. Niezależnie od rodzaju treningu, każdy plan zawiera filmy instruktażowe, dzięki którym masz pewność, że ćwiczysz poprawnie.

Plany treningowe są na redukcję czy na mase?

Plany treningowe są zarówno na masę, jak i redukcję. Gdy redukujesz, pozwolą Ci spalić więcej kalorii i ujędrnić sylwetkę. W okresie budowy masy mięśniowej zbudujesz dodatkowe kilogramy mięśni. Niezależnie od tego pamiętaj, że końcowy efekt będzie zależał od tego jak się odżywiasz i ile jesz kalorii.

Ile dni w tygodniu powinno się trenować?

Polecamy trenować przynajmniej 3 dni w tygodniu. Dzięki temu osiągniesz optymalne efekty. W przypadku braku czasu, plan treningowy możesz stosować 2 dni w tygodniu, a gdy masz ochotę, treningi możesz wykonywać nawet 4 i 5 razy na tydzień. Nasza baza ćwiczeń pozwoli Ci na dostosowanie treningu pod swoje potrzeby.

Zakwasy po treningu - co robić?

W dniu, gdy występuje u Ciebie mocna obolałość mięśniowa warto choć trochę się poruszać i porozciągać. Jeśli zakwasy utrzymują się dłużej, możesz zrobić dodatkowy dzień przerwy od treningów. Dodatkowo, niezależnie czy stosujesz plan treningowy na siłownie, czy plan treningowy w domu, możesz zmniejszyć obciążenie lub ilość serii.

Co jeśli nie mogę zrobić danego ćwiczenia?

Trening musi sprawiać Ci frajdę i być dla Ciebie wygodny, dlatego każdy plan treningowy zawiera dodatkowe ćwiczenia, które pozwolą Ci dopasować go pod siebie.

Co ile zmieniać plan treningowy?

Ludzkie ciało szybko adaptuje się do nowych warunków. Dlatego warto modyfikować i urozmaicać swoje treningi. Jak często to robić? To zależy od poziomu zaawansowania, kondycji oraz częstotliwości trenowania.

Przyjmuje się, że plan treningowy warto zmieniać po 8-12 tygodniach. Dzięki zmianie planu ćwiczeń, ciało otrzymuje nowy bodziec. Pamiętaj też, aby stale zwiększać obciążenie i/lub intensywność ćwiczeń. Dzięki temu Twoje mięśnie są regularnie pobudzane, a to zapewnia najlepsze efekty.