Japońska dieta wodna – zasady, efekty, darmowy jadłospis

Japońska dieta wodna wbrew pierwszemu skojarzeniu nie narzuca ścisłych zasad dietetycznych. Jest wręcz dodatkiem do zdrowego stylu życia opartego o spożywanie niskoprzetworzonych produktów (warzywa, owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe). Zobacz, ile można na niej schudnąć.

Spis treści

Zasady japońskiej diety wodnej

Japońska dieta wodna nie ma jednego twórcy, który jasno określił jej zasady. Najczęściej wymieniane są poniższe rekomendacje;

  • Na czczo, przed umyciem zębów płuczemy usta letnią wodą.
  • Na 45 min przed śniadaniem wypijamy 1-3 szklanki wody. Do wody można dodać sok z cytryny czy miętę.
  • W ciągu dnia spożywamy 2-3 litry wody, lecz odstawiamy ją na 20 min przed posiłkiem. Wody nie spożywamy również 2 h po spożytym posiłku.
  • Na pół godziny przed snem wypijamy szklankę wody.
  • Pijemy tylko wodę. Rezygnujemy z soków i słodkich napojów.
  • Dietę opieramy o świeże warzywa i owoce, pełnoziarniste produkty zbożowe, chude mięso i ryby, jajka oraz nabiał.

Przeczytaj także: Dieta sokowa – detoks, zasady stosowania, efekty

Efekty japońskiej diety wodnej

Póki co żadne badanie nie oceniało bezpośrednio wpływu diety japońskiej na zdrowie. Istnieją jednak prace, w których spożycie 2 szklanek wody na 30 min przed głównymi posiłkami pozwala stracić 1,3-2 kg w ciągu 12 tygodni [1,2]. Może nie jest to 5-10 kg, ale biorąc pod uwagę minimalny wysiłek – warto. Można więc powiedzieć, że kiedy w diecie japońskiej będziemy spożywać 2 szklanki wody na pół godziny przed śniadaniem, obiadem i kolacją to może być to strategia pomagająca w odchudzaniu.

Jeżeli do japońskiej diety wodnej dołożysz zmianę nawyków żywieniowych i aktywność fizyczną to możesz schudnąć o wiele więcej. Nasi pacjenci chudną średnio 7 kg w 3 miesiące. Takie tempo pozwala na znaczącą poprawę sylwetki i zdrowia, a jednocześnie chroni przez efektem jo-jo.

W celu zrzucenia zapasowych kilogramów najlepiej wybrać się do dietetyka, który ułoży dietę dopasowaną do Ciebie. To pozwoli na zmianę nawyków żywieniowych, a efekty zostaną z Tobą na lata, a nie na lato.

Przeczytaj także: Jak schudnąć 5 kg bez płacenia pseudotrenerowi

Podsumowanie

Japońska dieta wodna opiera się na regularnym spożyciu wody. Choć nie jest to strategia drastycznie zmieniająca Twoje zdrowie czy sylwetkę, to spożycie 2 szklanek wody przed głównymi posiłkami może zmniejszyć uczucie głodu i pomagać w odchudzaniu. Najlepszym sposobem na odchudzanie będzie jednak skorzystanie z usług dietetyka po studiach, który dobierze do Ciebie indywidualną dietę skrojoną pod Twoje potrzeby. Dołącz do ponad 20 000 zadowolonych pacjentów.

Piśmiennictwo

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy