Ile kosztują posiłki na diecie od Dietetyki #NieNaŻarty?

Ceny żywności rosną z dnia na dzień. Przygotowanie odżywczego, zdrowego i taniego posiłku w czasach szalejącej inflacji to nie lada wyczyn. Z pomocą przychodzi Dietetyka #NieNaŻarty.. Pokażemy Ci na podstawie faktów jak wyglądają nasze smaczne, szybkie i indywidualne diety, których koszt jest niski. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Spis treści

Jak wygląda dieta od Dietetyki #NieNaŻarty

Dieta od Dietetyki #NieNaŻarty jest bardzo prosta. Nasze diety wyróżniają się m.in. tym, że:

  • Nie przywiązują Cię do kuchni – przygotowanie posiłków jest szybkie, proste i tanie. Nie musisz się nad nimi zastanawiać, a możesz zostać kucharzem swego losu.
  • Nie zmuszają Cię do życia według zegarka – jesz wtedy, gdy masz na to czas i chęci. Jesz po to by żyć, a nie na odwrót.
  • Nie wymagają od Ciebie jazdy na drugi koniec miasta po różne składniki – lista zakupów jest prosta, a zrealizujesz ją w pobliskiej Biedronce czy też Lidlu. Dzięki temu zakupy są proste i przyjemne, bez wyszukiwania i tracenia czasu na różne egzotyczne składniki.

Każdy z jadłospisów dostosowany jest indywidualnie. Oznacza to, że każdy jadłospis jest przygotowany przez dietetyka na podstawie ankiety żywieniowej, którą wypełniasz przed rozpoczęciem współpracy. Całkowicie od podstaw, bez diet kopiuj wklej! Dietetyk #NieNaŻarty dowiaduje się na jej podstawie informacji o Tobie, dzięki którym może ułożyć indywidualną dietę, z wybraną ilością posiłków, z ulubionymi potrawami o niskim koszcie.

Zespół Dietetyki #NieNaŻarty liczy ponad ponad 20 osób, którzy ukończyli studia i liczne kursy, by móc być specjalistami w swoich dziedzinach. Specjalizacja naszych dietetyków to nie tylko chudnięcie. Dietetycy kliniczni, sportowi czy też psychodietetycy czekają, aby móc ułożyć dla Ciebie indywidualną i smaczną dietę! Insulinooporność, cukrzyca, IBS, SIBO, Hashimoto – chętnie pomożemy Ci w tych dolegliwościach jak i w wielu innych!

Układając jadłospis nasi dietetycy biorą pod uwagę Twoje preferencje smakowe. Jest to podstawą do ułożenia indywidualnego, szybkiego oraz smacznego jadłospisu. Lubisz spaghetti? Nie ma najmniejszego problemu! Nie wyobrażasz sobie śniadania bez pieczywa? Luzik, dietetyk tak skomponuje jadłospis by w każdym śniadaniu znalazł się chleb lub bułki.

Ankieta żywieniowa Dietetyka #NieNaŻarty

Ile kosztują posiłki na diecie od #NieNaŻartych

Czas przejść do kosztu posiłków na diecie od #NieNaŻartych. Wybraliśmy dla Ciebie posiłki, które znajdują się nie tylko w naszych dietach, ale i ebookach z przepisami. Śmiało możesz je zakupić, jeśli jeszcze wahasz się nad zakupieniem indywidualnej współpracy z dietetykiem. Obliczyliśmy cenę każdego z produktów, aby móc zobaczyć ile kosztuje każda z składowych poszczególnego przepisu.


Uwaga!

Nie brano pod uwagę cen przypraw. Wyliczenia kosztu przepisów w całym artykule zostały obliczone głównie na podstawie cen w markecie Biedronka w dniach 13-15.12.2022. Ceny żywności nieustannie podlegają zmianom, więc wartości podane w artykule są ruchome. Ponadto istnieją wyjątki np. odżywka białkowa roślinna, otręby pszenne które nie zawsze są dostępne w takich marketach i cenę obliczono na podstawie dostępnych produktów w internecie.

Dodatkowo brano pod uwagę standardowe ceny produktów bez aktualnie obowiązujących rabatów oraz różne gramatury opakowań. Wybierając najtańsze produkty oraz korzystając z promocji koszt produktów, a co za tym idzie przepisów, może być niższy nawet o ok. 10 %!


Śniadania:

  • Owsianka a’la rafaello malinowe (5,37 zł / 1 porcję):
    • 12 g (2 x Łyżka) Wiórki kokosowe – 0,24 zł
    • 60 g (6 x Łyżka) Płatki owsiane – 0,34 zł
    • 100 g (0.2 x Opakowanie) Maliny mrożone – 3,33 zł
    • 5 g (1 x Łyżeczka) Erytrol / Erytrytol – 0,2 zł
    • 200 g (0.8 x Szklanka) Mleko bezlaktozowe 1,5% UHT – 0,8 zł
    • 10 g (1 x Łyżka) Migdały w płatkach – 0,46 zł
  • Tortilla śniadaniowa (6 zł / 1 porcję):
    • 90 g (0,5 x sztuka) Tofu wędzone – 2,25 zł
    • 70 g (0,5 x sztuka) Papryka czerwona 0,91 zł
    • 60 g (3 x łyżka) Fasola czerwona w zalewie – 0,66 zł
    • 60 g (1 x sztuka) Tortilla pszenna duża – 0,75 zł
    • 50 g (0,5 x sztuka) Cebula  – 0,2 zł
    • 20 g (1 x garść) Rukola – 0,8 zł
    • 5 g (0,5 x łyżka) Oliwa – 0,1 zł
    • 5 g (1 x ząbek) Czosnek – 0,33 zł
  • Jajecznica ze szczypiorkiem, cebulą i pieczywem (5,9 zł / 1 porcję):
    • 168 g (3 x Sztuka) Jaja kurze całe – 2,4 zł 5 g (0.5 x Łyżka) Oliwa z oliwek – 0,1 zł
    • 70 g (2 x Kromka) Chleb żytni razowy 0 ,77 zł
    • 50 g (0.5 x Sztuka) Cebula – 0,2 zł
    • 10 g (2 x Łyżeczka) Szczypiorek –  0,48zł
    • 120 g (1 x Sztuka) Pomidor – 1,2 zł
    • 30 g (0.2 x Sztuka) Pasta warzywna – 0,75 zł

Obiady:

  • Spaghetti z mięsem mielonym i warzywami (8,16 zł / 1 porcję):
    • 350 g (0.7 x Sztuka) Przecier pomidorowy – 2,8 zł
    • 100 g (0.2 x Opakowanie) Chude mięso mielone z szynki wieprzowej – 2,2 zł
    • 5 g (0.5 x Łyżka) Oliwa z oliwek – 0,1 zł
    • 45 g (1 x Sztuka) Marchew – 0,2 zł
    • 10 g (2 x Ząbek) Czosnek – 0,66 zł
    • 150 g (0.5 x Sztuka) Cukinia – 1,8 zł
    • 50 g (1 x Porcja) Makaron spaghetti – 0,4 zł
  • Potrawka z soczewicy (8,5 zł / 1 porcję):
    • 400 g (1 x sztuka) Pomidory z puszki krojone – 3 zł
    • 100 g (0,25 x puszka) Mleczko kokosowe 5-7% – 1,74 zł
    • 60 g (5 x łyżka) Soczewica czerwona – 0,72 zł
    • 50 g (0,5 x sztuka) Cebula  – 0,2 zł
    • 10 g (1,7 x łyżeczka) Natka pietruszki – 0,99 zł
    • 10 g (0,5 x sztuka) Papryczka chili – 0,95 zł
    • 10 g (0,7 x łyżka) Orzechy nerkowca – 0,47 zł
    • 5 g (0,5 x łyżka) Oliwa – 0,1 zł
    • 5 g (1 x ząbek) Czosnek – 0, 33 zł
  • Gnocchi z pesto, mozzarellą i warzywami (8,06 zł / 1 porcję):
    • 200 g (1/2 x opakowanie) Gnocchi z pesto – 3,5 zł
    • 60 g (1/2 x opakowanie) Ser mozzarella light – 1,5 zł
    • 40 g (2 x łyżka) Zielone pesto – 1,26 zł
    • 100 g (5 x sztuka) Pomidor koktajlowy – 1,8 zł

Kolacje:

  • Sałatka gyros z pieczywem (8,58 zł / 1 porcję):
    • 150 g (0.3 x Sztuka) Serek wiejski light – 1,5 zł
    • 70 g (2 x Kromka) Chleb żytni razowy – 0,77 zł
    • 75 g (5 x Łyżka) Kukurydza, konserwowa – 0,6 zł
    • 100 g (1 x Kawałek) Mięso z piersi kurczaka, bez skóry – 2,5 zł
    • 120 g (2 x Sztuka) Ogórki, kiszone – 1,9 zł
    • 150 g (3 x Liść) Kapusta pekińska – 0,75 zł
    • 5 g (0.5 x Łyżka) Oliwa z oliwek – 0,1 zł
    • 30 g (2 x Łyżka) Keczup – 0,3 zł
    • 25 g (0.25 x Sztuka) Cebula – 0,1 zł
  • Kasza manna z malinami i nerkowcami (7,09 zł / 1 porcję):
    • 250 g (1 x szklanka) Napój sojowy – 1,25 zł
    • 100 g (1,7 x garsc) Maliny – 3,33 zł
    • 50 g (4,2 x łyżka) Kasza manna – 0,3 zł15 g (1 x łyżka) Orzechy nerkowca – 0,71 zł
    • 15 g (1,5 x łyżka) Erytrytol – 0,6 zł
    • 10 g (0,3 x porcja) Odżywka białkowa – 0,9 zł
  • Pizza margherita z patelni (5,77 zł / 1 porcję):
    • 140 g (1/2 x opakowanie) Spód do pizzy Gusto Bello (Biedronka) – 2,5 zł
    • 40 g (2 i 1/2 x łyżeczka) Passata pomidorowa (przecier)- 0,47 zł
    • 40 g (1/3 x opakowanie) Mozzarella light – 1 zł
    • 100 g (5 sztuka) Pomidory koktajlowe – 1,8 zł

Wybraliśmy posiłki z różnych ebooków (a dostępne są 4 wersje – Przepisy na odchudzanie, Zbilansowane przepisy roślinne, Szybkie przepisy dla zapracowanych oraz Najszybsze przepisy z Lidla i Biedronki) aby pokazać iż nie ograniczają się tylko do zwykłej owsianki i tostów.

Koszt najtańszego posiłku to owsianka ala rafaello malinowe, której koszt to jedyne 5,37 zł. Zwróć uwagę, iż wymieniając maliny na inne tańsze owoce cena może spaść nawet poniżej 4 zł!

Z kolei cena najdroższego z wymienionych posiłków wynosi 8,58 zł a jest to sałatka gyros, która potrafi nasycić na bardzo długo, a do tego świetnie smakować!

Średni koszt wyżej wymienionych 9 posiłków to 7,04 zł. Wybierając 3 z nich śmiało można zapewnić sobie dzień smacznego, szybkiego i taniego jedzenia, którego kaloryczność wyniesie ok. 2000 kcal za jedyne 21 zł!

Sprawdź także: Ebooki z przepisami

Najczęstsze produkty w diecie od #NieNaŻartych

Najczęstsze produkty w diecie od #NieNaŻartych to przede wszystkim najbardziej podstawowe, które znajdują się we wszystkich marketach, a nawet osiedlowych sklepach. Jak widzisz nie ma tutaj żadnych specyficznych produktów, które trzeba zamawiać z internetu czy też są bardzo drogie np. guma guar, nasiona chia, jagody goji. Jeżeli jednak podopieczny zażyczy sobie bardziej wyszukane produkty to jak najbardziej dietetyk zaplanuje posiłek, który będzie go zawierać!

Najczęstszymi produktami w diecie od #NieNaŻartych są:

  • Płatki owsiane 60 g – 0,34 zł
  • Mozzarella light 60 g – 1,5 zł
  • Chleb żytni razowy – 105 g -1,17 zł
  • Makaron pełnoziarnisty 80 g – 0,72 zł
  • Fasola czerwona z puszki – 80 g – 0,87 zł
  • Ser twarogowy, półtłusty 125 g – 1,74 zł
  • Orzechy włoskie  20 g – 1,2 zł
  • Maliny, mrożone 60 g – 2 zł
  • Papryka czerwona 70 g – 0,91 zł
  • Mięso z piersi kurczaka, bez skóry 150 g – 3,75 zł
  • Oliwa z oliwek 10 g – 0,2 zł
  • Skyr, jogurt naturalny 75 g – 1 zł
Najczęstsze produkty na dicie od Dietetyki #NieNaŻarty

Ponad to respektujemy zagraniczne produkty, które na półkach w Polsce raczej nie widują. W takich przypadkach należy poinformować o tym dietetyka w ankiecie żywieniowej oraz podesłać mu wszelkie informacje. Jeżeli tego nie zrobisz to nie masz co się martwić, bo kontakt z dietetykiem jest stały i zawsze możesz z nim wszystko skonsultować i poprosić o poprawki! Tak więc jeżeli mieszkasz za granicą śmiało możesz skorzystać z indywidualnej diety od Dietetyki #NieNaŻarty.

Jeżeli potrzebujesz taniej diety w celu redukcji masy ciała, poprawy swojego zdrowia, wyników sportowych czy też samopoczucia to zgłoś się do nas. Pomożemy Ci zaplanować dietę dopasowaną pod Twoje preferencje i finanse. Pomogliśmy ponad 20 000 osób osiągnąć cel, a nasza opinia w Google to 5/5 na podstawie ponad 390 opinii. Szybkie, smaczne i indywidualne diety online to nasza specjalność.

Ile kosztuje tydzień jedzenia na diecie od NieNaŻartych

Teraz przyszedł czas na najciekawszą część naszych obliczeń czyli podsumowanie kosztu jadłospisu jednego z naszych podopiecznych! Dieta została indywidualnie dopasowana do jego preferencji. Preferował on 3 duże posiłki dziennie, przekąski zostały włączone do głównych dań jako desery, a kaloryczność jadłospisu wynosiła aż 2400 kcal. Dodatkowo podopieczny preferował gotowania niektórych posiłków od razu na 2 porcje by zaoszczędzić sporo czasu. Jest to jedno z częstych i przyjemnych rozwiązań, które pozwalają na realizację celów. Oczywiście jeżeli tylko by wyraził chęć, aby w jadłospisie znalazły się chipsy czy też ulubione batony to pojawiłyby się tam. Głęboko w sercu mamy hasło “Jedz normalnie. Osiągaj więcej.”

Poniedziałek
Wtorek
Środa
Czwartek
Piątek
Sobota
Niedziela
Suma
Śniadanie

Kanapki z hummusem i jajkiem

Przekąska – winogrona

12,09 zł

Owsianka błyskawiczna z owocami i orzechami

7,73 zł

Tosty – bruschetta z mozzarellą i szynką

Przekąska – skyr owocowy

10,38 zł

Owsianka – na mleku z owocami

8,24 zł

Kanapki – z hummusem i dodatkami

Przekąska – jabłko

9,49 zł

Szakszuka – z papryką i suszonymi pomidorami

7,15 zł

Placki – kakaowe z owocami

5,67 zł

60,75 zł
Obiad

Tortilla – z kurczakiem i warzywami

Przekąska – mandarynki

9,36 zł

Burrito bowl

11,32 zł

Warzywa na patelnię – z ryżem

6,05 zł

Makaron – z łososiem w sosie szpinakowym

11 zł

Kasza – z mięsem mielonym i leczo

10,81 zł

Frytki – z ziemniaków z sosem czosnkowym

Przekąska – sok pomarańczowy

9,57 zł

Ziemniaki – z kotletem mielonym i mizerią

Przekąska – mandarynki

8,35 zł

66,46 zł
Kolacja

Tortilla – z kurczakiem i warzywami

Przekąska – mandarynki

9,36 zł

Burrito bowl

11,32 zł

Warzywa na patelnię – z ryżem

6,05 zł

Makaron – z łososiem w sosie szpinakowym

11 zł

Kasza – z mięsem mielonym i leczo

10,81 zł

Frytki – z ziemniaków z sosem czosnkowym

Przekąska – sok pomarańczowy

9,57 zł

Ziemniaki – z kotletem mielonym i mizerią

Przekąska – mandarynki

8,35 zł

66,46 zł

Razem 193,67 zł! W skali całego 30 dniowego miesiąca koszt takiego jadłospisu to 830,01 zł. Warto zaznaczyć, iż pojawił się tu łosoś, który do najtańszych ryb nie należy czy też spore ilości chudego mięsa, którego po podwyżkach kosztują niemało. W przypadku korzystania z roślinnych źródeł białka np. fasola, ciecierzyca, soczewica koszt jadłospisu mógłby być jeszcze niższy! Godnym uwagi jest też zamawianie produktów w większych paczkach z internetu, których cena będzie mniejsza np. pestki dyni, orzechy, kakao.

Rozważmy teraz inne opcje, aby koszt jadłospisu u Dietetyki #NieNaŻarty był jeszcze niższy. Gdyby korzystać z promocji które często można spotkać w marketach koszt jadłospisu mógłby wynieść ok. 747,01 zł (zakładając 10% tańszych zakupów). Dodatkowo 2400 kcal na diecie redukcyjnej dla większości osób o siedzącej pracy i umiarkowanej aktywności fizycznej poza nią to dość dużo. Biorąc pod uwagę 1800 kcal na takiej diecie oraz promocję, koszt całego jadłospisu mógłby wynieść jedyne 560,26 zł! Jak widzisz tydzień jadłospisu na naszej diecie nie musi być drogi nawet podczas szalejącej inflacji.

Opinie o diecie od Dietetyki #NieNaŻarty

Jeżeli wciąż nie masz pewności czy diety od Dietetyki #NieNaŻarty są indywidualne, tanie oraz pyszne to sprawdź opinie niżej! Pomogliśmy ponad 15 000 osób osiągnąć cel, a nasza opinia w Google to 5/5 na podstawie ponad 300 opinii. Jak widzisz odchudzanie, problemy jelitowe (SIBO, IBS), PCOS, niedoczynność tarczycy, lepsze wyniki sportowe, a także wiele innych to nie problem dla naszego szerokiego zespołu dietetyków klinicznych, sportowych oraz psychodietetyków!

Opinia o diecie od Dietetyki #NieNaŻarty

Marcin zgłosił się do nas aby przede wszystkim zredukować tkankę tłuszczową. Dietetyczka Kasia ułożyła dla niego indywidualny jadłospis, który jak widzicie okazał się strzałem w dziesiątkę. Wizyty w restauracjach nie są dla niego niczym pożądanym, gdyż potrawy z jadłospisu są jego ulubionymi! Dodatkowo poziom tkanki tłuszczowej został zredukowany do 9%, wyniki siłowe uległy poprawie, a kalorii z racji dużych obciążeń treningowych było aż 5000! Oczywiście dzięki temu znalazło się sporo miejsca na żelki czy też ciastka. Wisienką na torcie jest lepszy sen, odstawiony alkohol oraz o niebo lepsza regeneracji co poskutkowało rozpoczęciem startów!

Opinia o diecie od Dietetyki #NieNaŻarty


Joanna przechodziła przez wiele diet i sposobów odżywiania np. koktajle odchudzające. Niestety wszystko kończyło się niepowodzeniem i złymi wyobrażeniami na temat diety. Aż w końcu trafiła na Dietetyka #NieNaŻarty. Dietetyczka Kasia zaplanowała w  jadłospisie redukcyjnym jej ulubione produkty czyli makaron, ser czy też czekoladę. Dzięki indywidualnie dopasowanej diecie Joanna schudła i odzyskała swoją wagę sprzed 10 lat, którą uznawała za nierealną. A jednak okazała się realną!

Opinia o diecie od Dietetyki #NieNaŻarty

Marzena zgłosiła się do nas, jak widać na opinii, z zrostami w jelitach oraz SIBO. W jej przypadku dopasowana indywidualnie dieta do preferencji oraz dolegliwości związanych z chorobą miała bardzo duże znaczenie. Dzięki współpracy z dietetyczką Adą objawy stały się coraz mniejsze, poprawiła się perystaltyka, a mimo poważnych dolegliwości dieta wciąż była prosta oraz smaczna! Dodatkowo stały kontakt z dietetykiem był bardzo pomocny w przypadku problemów z przygotowaniem posiłków.

Opinia o diecie od Dietetyki #NieNaŻarty

Daria zgłosiła się do nas z szerokim i dość częstym problemem tj. PCOS, IO oraz niedoczynność tarczycy. Dodatkowo miała nieprzyjemne wspomnienia z wizyty u innego dietetyka z racji braku kontaktu mimo problemów z jadłospisem. Zdecydowała się na współpracę z Dietetyką #NieNaŻarty i nie żałowała tego. Włączenie ryb do jadłospisu nie okazało się problemem. Gdy tylko pojawiła się chęć zmiany posiłku na pierogi dietetyk z chęcią wymienił posiłek i pierogi znalazły miejsce w kuchnii Darii. Dodatkowo stały kontakt okazać się pomocny w przypadku urlopu, gdzie podopieczna nie została sama w tym okresie!

Podsumowanie

Jak widzisz na diete od Dietetyki #NieNaŻarty może pozwolić sobie każdy. Składa się z podstawowych produktów, które zakupisz w każdym z większych marketów typu Biedronka czy też Lidl. Może być ona nawet dużo tańsza, jeżeli tylko zmniejszy się jej kaloryczność czy też będzie wybierać produkty na promocjach, oraz zamawiać przez internet. Przedział cenowy tygodniowej diety 500-800 zł dla większości osób jest jak najbardziej realny. Jeżeli jednak zapragniesz innych, bardziej wyszukanych czy też droższych produktów to Dietetyk #NieNaŻarty z chęcią je przygotuje!

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy