(function(w,d,s,l,i){w[l]=w[l]||[];w[l].push({'gtm.start': new Date().getTime(),event:'gtm.js'});var f=d.getElementsByTagName(s)[0], j=d.createElement(s),dl=l!='dataLayer'?'&l='+l:'';j.async=true;j.src= 'https://www.googletagmanager.com/gtm.js?id='+i+dl;f.parentNode.insertBefore(j,f); })(window,document,'script','dataLayer','GTM-WGVSHWV'); (function(m,e,t,r,i,k,a){m[i]=m[i]||function(){(m[i].a=m[i].a||[]).push(arguments)}; m[i].l=1*new Date();k=e.createElement(t),a=e.getElementsByTagName(t)[0],k.async=1,k.src=r,a.parentNode.insertBefore(k,a)}) (window, document, "script", "https://mc.yandex.ru/metrika/tag.js", "ym"); ym(71037676, "init", { clickmap:true, trackLinks:true, accurateTrackBounce:true, webvisor:true, ecommerce:"dataLayer" }); !function(f,b,e,v,n,t,s) {if(f.fbq)return;n=f.fbq=function(){n.callMethod? n.callMethod.apply(n,arguments):n.queue.push(arguments)}; if(!f._fbq)f._fbq=n;n.push=n;n.loaded=!0;n.version='2.0'; n.queue=[];t=b.createElement(e);t.async=!0; t.src=v;s=b.getElementsByTagName(e)[0]; s.parentNode.insertBefore(t,s)}(window, document,'script', 'https://connect.facebook.net/en_US/fbevents.js'); fbq('init', '1025101127693139'); fbq('track', 'PageView');

Jak to robimy, że nasi pacjenci chudną średnio 7 kg w 3 miesiące?

05 stycznia 2021 Autor: Arkadiusz Matras

Nie jesteśmy firmą, która będzie Ci wciskać magiczne diety cud na których schudniesz 10 kg w miesiąc. To nierealne, żeby takie efekty utrzymać dłużej niż 2-3 miesiące. My stawiamy na naukowo potwierdzone metody, które pozwalają naszym pacjentom chudnąć średnio 7 kg w 3 miesiące i utrzymywać ten efekt na lata!

Jak to robimy, że nasi pacjenci chudną średnio 7 kg w 3 miesiące?

Spis treści

Darmowa dieta odchudzająca

Jeżeli szukasz skutecznej diety odchudzającej to mamy dla Ciebie dwa darmowe jadłospisy dla kobiet (1850 kcal) i mężczyzn (2600 kcal), w których jest miejsce na spaghetti, tosty i ciasto czekoladowe. Oprócz pysznej diety dostajesz w pakiecie dużo merytorycznych informacji na temat odchudzania. Zapisz się do formularza poniżej, a w ciągu 5 min wyślemy Ci dwa odchudzające jadłospisy na maila.

Dlaczego masz nadwagę/otyłość?

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się prosta. Jesz więcej kalorii niż spalasz w ciągu dnia. Ale te złote rady pod tytułem „Jedz mniej i więcej się ruszaj” można schować między bajki. Każdy zna doskonale ten slogan, a nadal ponad połowa Polaków boryka się z oponką wokół pępka. 

Za tą prostą radą chowa się baaardzo skomplikowany mechanizm zaczynający się od kultury, w której żyjemy (no bo kto odmówi mamie schabowego w niedzielę), przez aspekty genetyczne (pewnie znasz osoby, które jedzą dużo syfu, a są szczupłe), aż po nasz stan psychologiczny. 

Wszystkie cud diety, od Kopenhaskiej, SIRT przez Dietę Dąbrowskiej, a na ketogenicznej kończąc mogą pomóc Ci schudnąć. Jednak istnieje duża szansa, że po takich dietach dotknie Cię efekt jo-jo. Istnieje duża szansa, że żadna z modnych diet nie będzie tak dobra, jak zindywidualizowana dieta dobrana przez doświadczonego dietetyka. Dlaczego?

Początek współpracy – dobór idealnego dietetyka pod Twoje potrzeby

Każdy z nas zaczyna współprace z innego poziomu. Monika może być po ciężkim roku, gdzie przytyła 15 kg i w sumie średnio interesuje się dietetyką. Próbowała też kilku diet, ale po każdej dotykał jej efekt jo-jo. Krzysiek może mieć dużą wiedzę dietetyczną, ale z uwagi na swoje geny ma duży pociąg do słodyczy i nie jest bardzo żywiołowy, przez co ma tendencje do tycia. Asia natomiast ma dużą wiedzę dietetyczną, ale tak wkręciła się w fit-życie, że zachorowała na zaburzenia odżywiania i boryka się z kompulsywnym objadaniem się.

Po zaczęciu współpracy, jako nasz pacjent wypełniasz dokładny wywiad żywieniowy i tabelę pomiarów. Pytamy Cię tam o kluczowe z perspektywy dietetyka aspekty Twojego życia. Spokojnie, do tych danych mają dostęp wyłącznie poszczególni pracownicy – szanujemy Twoją prywatność. Na tej podstawie, nasza koordynatorka przydziela dla Ciebie idealnego specjalistę. Każdy z dwunastu dietetyków specjalizuje się w czymś innym. Mamy dietetyków klinicznych (dla Moniki), sportowych (dla Krzyśka) i psychodietetyków (dla Asi). Dzięki temu doborowi pracujesz z dietetykiem, który 8 h dziennie pracuje z podobnymi pacjentami.

Potrzebujesz konsultacji z dietetykiem? Przestań się dręczyć i oddaj się w ręce specjalisty. Pomogliśmy ponad 10 000 osób osiągnąć cel, a nasza opinia w Google to 5/5 na podstawie ponad 300 opinii. Szybkie, smaczne i indywidualne diety online to nasza specjalność.

Krok drugi – dopasowanie diety szytej na miarę

Badania naukowe jednoznacznie pokazują, że najlepsze efekty odchudzania mamy stosując dietę, która jest do nas dopasowana [1]. Jeżeli lubisz owsiankę, chleb i ziemniaki to nie sięgaj po dietę ketogeniczną. Trzęsiesz się za grillowanym kurczakiem i żółtym serem? Dieta wegańska nie jest dla Ciebie. A skąd dietetyk będzie wiedział, jaka dieta jest najlepsza dla Ciebie? Bo nie jesteśmy wyznawcami żadnej z modnych diet i opieramy się na preferencjach pacjenta, przez co otrzymujesz zindywidualizowaną dietę. Nie możesz żyć bez czekolady? Znajdzie się w diecie miejsce na kilka kostek. Co weekend pijesz 2 lampki wina? Zrobimy tak, żebyś mogła je wypić. Dieta ma być dla Ciebie, a nie Ty dla diety.

Każdy z nas ukończył specjalistyczne studia, odbyliśmy łącznie setki kursów, konferencji naukowych, ale przede wszystkim, najświeższą wiedzę naukową implementujemy w życie naszych pacjentów 8 godzin dziennie. Dzięki temu wiemy co zadziała najlepiej u danego pacjenta. Na potwierdzenie możesz zerknąć do opinii w Google wystawionych przez 275 naszych podopiecznych.


Krok trzeci – stały kontakt i edukacja

Dietetyk to nie nauczyciel w szkole, który da Ci jedynkę za brak zadania domowego. Naszą misją jest, aby być Twoim partnerem w drodze po lepsze nawyki żywieniowe. Każdy z nas ma gorsze chwile. Jeżeli przez nadmiar obowiązków nie jesteś w stanie trzymać jadłospisu, dietetyk wprowadza poprawki i znajduje rozwiązanie. Nigdy Cię nie oceniamy. Dzięki temu nawet nie czujesz, że jesteś na diecie.

Standardowo prosimy o 1 raport tygodniowo, ale przewagą nad współpracą z dietetykiem stacjonarnie jest stały kontakt. Z dietetykiem widzisz się raz na 2-4 tygodnie, a do nas możesz napisać o każdej porze dnia i nocy, a my odpiszemy Ci tak szybko jak to możliwie. Na takie pytania odpowiadamy bardzo praktycznie i nie zostawiamy Cię bez odpowiedzi, dzięki czemu cały czas edukujesz się z zakresu dietetyki i po zakończeniu współpracy potrafisz bilansować dietę dla siebie bez dietetyka.


Dlaczego nasi pacjenci chudną średnio 7 kg w 3 miesiące?

Z naszej perspektywy wynika to z trzech podstawowych zasad:

  1. Korzystamy z rozwiązań sprawdzonych w dobrze zaprojektowanych badaniach naukowych. Uważamy, że to nieetyczne eksperymentować na Tobie. Duże dawki suplementów, wymyślne diety cud – tego u nas nie ma. Wszystko oparte jest na dowodach naukowych.
  2. Zawsze na pierwszym miejscu stawiamy praktyczne podejście. To dieta jest dla Ciebie. Czasem nasze diety nie są idealne – mogą mieć w sobie za dużo jajek czy soli. Robimy to jednak tylko po to, aby umożliwić pacjentowi trzymanie diety. Co z tego, że ułożymy idealną dietę, jak Tobie nie będzie ona smakować, wrzucisz rozpiskę do szafy i dalej będziesz na śniadanie serwować biały chleb z parówkami. Posiłki bilansujemy też tak, aby zużywać wszystkie produkty – w przepisach nie znajdziesz 2 łyżek jogurtu, 70 g ryżu czy łyżki hummusu na cały tydzień.
  3. Nie podchodzimy do pacjentów wyłącznie jako dietetyk przepisujący dietę na kartce. Kształcimy swoją empatię i umiejętności miękkie, aby dokładnie zrozumieć Twoje potrzeby i pomóc Ci w najlepszy możliwy sposób. Spójrz na poniższe metamorfozy Pani Sylwii, Damiana i Kasi. Do każdego z trójki pacjentów musieliśmy dostosować nie tylko odpowiednią dietę, ale też odpowiednie podejście mentalne.


Podsumowanie

Tak wygląda nasza współpraca z pacjentami, dzięki której średnia utrata to 7 kg w 3 miesiące. Podkreślam słowo średnia, bo im więcej kilogramów ważysz tym więcej schudniesz. Jeżeli zaczynasz z 65 kg to schudniesz raczej 5-6 kg, a jeżeli Twoja masa ciała wynosi 90 kg to schudniesz 8-9 kg. Nasi dietetycy czekają, aby poprawić Twoje zdrowie i sylwetkę. Przestań się dręczyć, oddaj się w ręce specjalisty i zobacz jak łatwa, szybka i przyjemna może być dieta.

  1. Gardner, Christopher D., et al. "Effect of low-fat vs low-carbohydrate diet on 12-month weight loss in overweight adults and the association with genotype pattern or insulin secretion: the DIETFITS randomized clinical trial." Jama 319.7 (2018): 667-679.

Czytaj także

(function(i,s,o,g,r,a,m){ i['GoogleAnalyticsObject']=r; i[r]=i[r]||function() { (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments) },i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)})(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');ga('create', 'UA-109318708-1', 'auto'); ga('send', 'pageview'); var _smid = "46hptwqd8w71vwlc"; (function(w, r, a, sm, s ) { w['SalesmanagoObject'] = r; w[r] = w[r] || function () {( w[r].q = w[r].q || [] ).push(arguments)}; sm = document.createElement('script'); sm.type = 'text/javascript'; sm.async = true; sm.src = a; s = document.getElementsByTagName('script')[0]; s.parentNode.insertBefore(sm, s); })(window, 'sm', ('https:' == document.location.protocol ? 'https://' : 'http://') + 'app3.salesmanago.pl/static/sm.js');