Ile kosztuje dieta od dietetyka?

Jesteś już krok od zakupu diety, ale w twojej głowie zaczyna kiełkować obawa, że dietetyk wywróci twój jadłospis do góry nogi i zasypie twoją listę zakupów drogimi produktami. Przekuwamy ten balonik! Naszym zadaniem jest dopasowanie diety dla ciebie nie tylko pod względem preferencji smakowych, ale także z uwzględnieniem możliwości logistycznych oraz finansowych.

Zastanawiasz się czy twój domowy budżet udźwignie współpracę z dietetykiem? Wynagrodzenie dla specjalisty to przecież tylko jedna strona medalu, później trzeba jeszcze realizować wspólnie wypracowane założenia żywieniowe. No a przecież to nie są tanie rzeczy. Jeżeli takie wizje snują się w twojej głowie to mam dla ciebie dobrą wiadomość, zbilansowana dieta wcale nie musi być droga. Ba! Może być nawet tańsza od twojej dotychczasowej „diety”, a przecież dodatkowym zyskiem jest jeszcze szczuplejsza sylwetka, większa pewność siebie, poprawa zdrowia czy też lepsze rezultaty sportowe. Nie musisz mi wierzyć na słowo. Przygotowałem dla ciebie zestawienie 3-dniowego standardowego jadłospisu przysłowiowego Kowalskiego i diety od Nienażartych.

Sprawdźmy to!

Żeby zachować ład i skład, dla naszej diety przyjęliśmy ceny produktów z Biedronki. Oczywiście cenę produktu zużytego w posiłku wyliczyliśmy proporcjonalnie do ilości wykorzystanej w przepisie.

Wersja NieNaŻartych (2400 kcal)

Dieta 
 w Dietetyka NieNaŻarty

Wersja “Jem co chcę” (2400 kcal)

Dieta w

Werdykt

Zauważ, że celowo nie dodaliśmy produktów takich jak kawa ze Starbucksa czy też obiad z restauracji, a dla niektórych jest to codzienność. W takim wypadku można lekką ręką dodać kolejne 20 zł do puli dziennych wydatków. Jednak w życiu nie chodzi tylko o pieniądze. W naszej diecie znalazło się miejsce na jakościowe i nieprzetworzone produkty, dzięki czemu nawet ten urywek diety dostarcza odpowiedniej ilości błonnika, wapnia czy chociażby magnezu. 

Jedynym dodatkowym wydatkiem jaki może cię czekać po wskoczeniu na naszą dietę to… konieczność kupna nowych ubrań, bo dotychczasowe będą po prostu za duże. 

Podsumowanie

To od Ciebie zależy czy dieta będzie tania czy droga. Lubisz krewetki, łososia i komosę ryżową i możesz sobie na nie pozwolić? Wydasz trochę więcej. Chcesz zacisnąć pasa i oszczędzić? Sięgniemy po pstrąga tęczowego i kaszę gryczaną i też będzie zdrowo, pysznie i skutecznie! W wywiadzie żywieniowym przed rozpoczęciem współpracy przygotowaliśmy dla Ciebie pytanie czy chcesz jeść oszczędnie.

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy