Blog NieNaŻartych

Serwujemy Ci sytą porcję wiedzy popartą wynikami najnowszych badań oraz praktyką,
którą zdobyliśmy pomagając naszym podopiecznym.

Zatrzymanie wody w organizmie – przyczyny, objawy, testy

Każdy z nas spożywa płyny, w tym wodę. Jest to niewątpliwie potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednak robi się to problematyczne w momencie, gdy dochodzi do zatrzymywania wody w organizmie. Jakie mogą być tego przyczyny, a jakie objawy? Tego dowiesz się w artykule!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Czy picie wody z cytryną jest zdrowe?

Picie wody jest czymś zdecydowanie naturalnym. Jednak nie każdemu odpowiada standardowy smak wody. Wielu z nas lubi dodać do niej “coś”, aby polepszyć walory smakowe i wypić ją z większą chęcią. Jednym z takich produktów jest cytryna, która ma mieć dodatkowo wiele walorów zdrowotnych. Tutaj dowiesz się, w jakim stopniu woda z cytryną może Ci pomóc w odchudzaniu i nie tylko!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Czy ostre jedzenie jest zdrowe? Zalety i skutki uboczne ostrego jedzenia

Ostre jedzenie przez jednych jest uwielbiane, a przez drugich znienawidzone. Pewne jest, że na następny dzień trzeba się liczyć z wizytą w toalecie. Możliwość nagłego wypróżnienia jest dla jednych zaletą, a dla drugich wadą. Podobnie jest z innymi aspektami ostrego jedzenia. Z tego artykułu dowiesz się, czy ostre jedzenie jest zdrowe!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Jak naturalnie zwiększyć poziom testosteronu?

Niski poziom testosteronu może wiązać się z różnymi negatywnymi objawami np. zmniejszeniem masy i siły mięśniowej, zmniejszeniem aktywności seksualnej, a nawet depresją. Zanim zdecydujesz się na kurację testosteronem, to zdecydowanie warto wiedzieć, jak naturalnie podnieść jego poziom za pomocą diety, treningu czy też stylu życia.

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Dieta DASH – jadłospis, zasady, przepisy

Jeżeli chcesz schudnąć szybko i smacznie w odpowiednim dla siebie tempie czy też masz problem z cholesterolem i nadciśnieniem, to ten artykuł jest dla Ciebie. W poniższym wpisie dowiesz się m.in. na czym polega dieta DASH, czy jest zdrowa, jakie są produkty dozwolone i niedozwolone, ile można schudnąć czy też, jakie są jej efekty. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Dieta hormonalna – czy da się uregulować hormony naturalnie?

Większości chorób i problemów zdrowotnych towarzyszą zmiany hormonalne. Mogą być one większe lub mniejsze, ale praktycznie zawsze występują. W pewnym stopniu jesteśmy w stanie je modyfikować przez zmiany stylu życia, jednak nie zawsze będzie to wystarczająca interwencja. Z artykułu dowiesz się, jak unormować hormony dietą!

Kamil Suwała Kamil Suwała

Kwas foliowy (witamina B9) – objawy niedoboru, normy żywienia, źródła występowania

Kwas foliowy, a właściwie foliany, odgrywają wiele istotnych funkcji w organizmie człowieka. Pomimo powszechnego występowania w żywności, istnieją badania, iż w Polsce spożywamy ich za mało. Dlatego też przygotowaliśmy dla Ciebie artykuł, który pokaże Ci, w jakiej żywności znajdziesz wiele kwasu foliowego!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

5 postanowień na Nowy Rok, które pozwolą Ci jeść i czuć się zdrowiej

Wraz ze zbliżającą się końcówką roku, wiele osób planuje realizację noworocznych postanowień. To okres, który skłania do przemyśleń, co takiego zmieniło się w obecnym roku, a co można zmienić w przyszłym. Powszechnym postanowieniem jest rozpoczęcie regularnej aktywności fizycznej czy zadbanie o dietę. Z artykułu dowiesz się jakie zmiany wprowadzić i jak to zrobić, żeby zostały z Tobą na stałe.

Kamil Suwała Kamil Suwała

Gdzie występuje biotyna (witamina H, witamina B7) i jakie są skutki jej niedoboru i przedawkowania?

Witaminę B7 można spotkać pod różnym nazwami np. biotyna czy też witamina H. Bardzo często wspomina się o niej w kontekście suplementacji na zdrowe i mocne włosy, ale zapomina się o źródłach z żywności. Czy rzeczywiście suplementacja biotyny może pomóc na lepsze włosy, a może jednak suplementacja jest zbędna i wystarczy standardowa dieta? Zapraszamy do przeczytania artykułu!

Patryk Łukasiewicz Patryk Łukasiewicz

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy