Kto powinien przeczytać książkę Jedz normalnie. Osiągaj więcej.

Pomyśl o czwórce najbliższych Ci osób. Statystycznie, ktoś z Waszej piątki umrze przedwcześnie z powodu stosowania złej diety. Pokazują to potężne badania prowadzone przez 27 lat w 195 krajach – nieprawidłowe nawyki żywieniowe są przyczyną śmierci 20% osób na świecie.

A w tym wszystkim najgorsze jest to, że kiedy już chcemy zrobić pierwszy krok ku lepszemu zdrowiu to mamy tendencję do skupiania się na interesujących ciekawostkach, które w praktyce nie są istotne (np. ciekawostka o tym, że nie można łączyć pomidora z ogórkiem, swoją drogą – totalnie bezsensowna).

Dlaczego warto przeczytać książkę Jedz normalnie. Osiągaj więcej.

Ja też byłem w tym miejscu – od dziecka borykałem się z otyłością, a starzy znajomi dalej mówią na mnie “Gruby”. Też miałem zadyszkę po wejściu na trzecie piętro budynku i też po obiedzie miałem spadki energii, a raczej „obiedzie”, bo nie nazwałbym obiadem zupki chińskiej diabolo pomidoro serwowanej w towarzystwie białego pieczywa z żółtym serem.

Lecz kiedy nadmierna masa ciała zaczęła przeszkadzać mi w treningach siatkówki – powiedziałem DOŚĆ. Zacząłem dokształcać się na forach kulturystycznych i mimo iż po kilku miesiącach pojawił mi się kaloryfer na brzuchu to moje relacje z jedzeniem nie były najlepsze. Trzymałem zdrową dietę od poniedziałku do piątku, ale kiedy pęknąłem i zjadłem coś spoza rozpiski – pojawiał się w głowie klasyczny scenariusz „w takim razie dzisiaj się już najem, a od jutra wracam na właściwe tory” – znasz to, co nie? Na poniższym zdjęciu forma fizyczna była bardzo dobra, ale moje relacje z jedzeniem bardzo złe.

Arkadiusz Matras

Na szczęście dietetyka stała się moją pasją i po kilku latach zajawki rozpocząłem studia na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie poznałem czym jest rzetelna literatura fachowa i naukowe podejście. Nawet nie wyobrażasz sobie mojego zaskoczenia i zasmucenia, kiedy w obliczu faktów zrozumiałem, że znaczna część internetowych porad kolegów z forum to były banialuki wyssane z palca.

Wtedy stwierdziliśmy, że zmienimy oblicze polskiej dietetyki w social mediach i zaczęliśmy przekazywać praktyczną wiedzę opartą na dowodach naukowych. Teraz, po 5 latach w naszej firmie pracuje 15 dietetyków po studiach, którzy pomogli osiągnąć dietetyczny cel ponad 15 000 osób.

O czym jest książka Jedz normalnie. Osiągaj więcej.

Teraz pora, aby tę wiedzę przekazać Tobie w postaci książki. Książki, dzięki której zaczniesz jeść normalnie i osiągać więcej. Gotując max 30 min dziennie i to nie każdego dnia! Korzystając z ogólnodostępnych produktów – bez jeżdżenia na drugi koniec miasta po egzotyczne składniki. Dzięki której w końcu zrozumiesz co jest w dietetyce naprawdę ważne, a co jest tylko ciekawostką, którą możesz pochwalić się cioci.

Napisana od praktyków, dla praktyków – z konkretnymi poradami, których wdrożenie w życie od ręki daje bonus dla zdrowia i życia. Tak jak bonus w grze, po którym dostajesz +10 hp. Przykładowo, każdy wie, że musimy jeść więcej warzyw, ale i tak jemy ich za mało. My natomiast pokazujemy sprawdzone metody jak wdrożyć to w życie.

Storna książki Jedz Normalnie. Osiągaj więcej.

Aha – to będzie książka inna niż te, które ja czytałem przed pójściem na studiach. Nie ma tu moich przemyśleń wyssanych z palca. Każde zalecenie podparte jest rzetelnymi badaniami naukowymi czy rekomendacjami największych światowych organizacji i co najważniejsze – ten naukowy, skomplikowany język przełożyłem na praktyczne porady.

Przykładowo, zrozumiesz wyższość pieczywa pełnoziarnistego nad oczyszczonym, ale oprócz tego dostaniesz wskazówki jakie produkty wybrać w sklepie lub piekarni. W książce wchodzimy głęboko w szczegóły, dlatego nie ma ryzyka, że przeczytasz książkę i stwierdzisz „spoko, ale niczego się nie dowiedziałem”. Zresztą, sam sprawdź przykładową stronę.

Storna książki Jedz Normalnie. Osiągaj więcej.

Kto powinien przeczytać książkę, a kto nie

Przeczytaj książkę, kiedy uważasz, że „dietetycy cały czas mówią coś innego, a badania się zmieniają”. Kiedy masz poczucie „wiecznego bycia na diecie”. To książka dla osób, które chcą poznać zasady, dzięki którym na śniadanie mogą jeść kanapki, a na obiad ziemniaki z kotletem – bez stresu, że przytyją i pogorszą swoje zdrowie. Z radością, że te dobre jedzenie poprawi ich zdrowie.

Książkę powinny przeczytać:

  • Wszyscy, którzy chcą wprowadzić w życie praktyczne porady żywieniowe oparte na badaniach naukowych.
  • Osoby z problemami dietozależnymi jak otyłość, insulinooporność, Hashimoto, choroby serca, cukrzyca typu II, depresja.
  • Studenci dietetyki, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.
  • Dietetycy, trenerzy personalni i lekarze, w celu poznania naukowo sprawdzonych odpowiedzi na najczęstsze pytania pacjentów (np. czy ryby są zanieczyszczone i ile można ich jeść).

Książki nie poleciłbym:

  • Ekspertom działającym naukowo w obszarze dietetyki – jeżeli regularnie publikujesz naukowo lub Twoja praca polega na regularnym analizowaniu najnowszych badań naukowych – prawdopodobnie nie dowiesz się z książki nowych rzeczy.
  • Osobom szukającym dietetycznego rozwiązania ich specyficznego problemu (np. dietoterapii IBS, żywienia w ciąży, żywienia na diecie wegańskiej).

Podsumowanie

Książka Jedz normalnie. Osiągaj więcej. łączy naukowo potwierdzone metody, które sprawdziliśmy w praktyce na ponad 15 000 osób. To książka, dzięki której Radosław Kotarski zmniejszył obwód brzucha o 6 cm, a jego „zły cholesterol” czyli lipoproteina LDL spadła ze 174 mg/dl do 117 mg/dl (to bardzo, bardzo dużo). Na dowód możesz obejrzeć ten film.  To książka, dzięki której zostaniesz swoim własnym dietetykiem i przestaniesz mieć uczucie ciągłego „bycia na diecie”.

Nie szukaj tej książki w księgarniach. Tę książkę kupisz wyłącznie przez internet na stronie dietetyka.alt.pl a jej cena nigdy nie będzie niższa i zawsze będzie wynosić 59,99 zł. A kupując książkę teraz, my cenę wysyłki bierzemy na swoje barki, a Ty za nią nie płacisz! Kliknij w książkę, aby wejść na stronę wydawnictwa Altenberg i kup książkę szybko i bezpiecznie!

Książka Jedz Normalnie. Osiągaj więcej.

Zacznij działać!

Zadbaj o sylwetkę i zdrowie!

Rozpocznij dietę

Zostań ekspertem z dietetyki!

Sprawdź kursy