Rozpocznij dietę dziś. Liczba miejsc jest ograniczona.

00 h
00 m
00 s
Rozpocznij dietę
Zobacz inne metamorfozy Wojciech Sobala

Wojciech Sobala

Zapotrzebowanie kaloryczne Wojciecha - siatkarza jednej z najlepszych lig na świecie wynosiło nawet 5600 kcal. Taka dieta wymaga specjalistycznego podejścia, które otrzymał od nas Wojciech Sobala.

Granie w jednej z najlepszych lig na świecie – siatkarskiej PlusLidze wiąże się z dużymi obciążeniami treningowymi (często 2 treningi dziennie). Dokładając do tego 208 cm wzrostu i 100 kg masy ciała… strzelaj – ile kalorii w ciągu powinien jeść taki zawodnik? 

Już Ci mówimy – nawet 5600 kcal. Tyle w niektóre dni je (i pije) środkowy GKS Katowice – Wojciech Sobala.

Wyobraź sobie kolejną sytuację. Co by było, gdyby Wojtek zjadał 5600 kcal ze „zdrowych” płatków owsianych czy pełnoziarnistego pieczywa? Chodziłby wzdęty, ociężały i nie byłby w stanie upchać w siebie takiej ilości energii…

W takiej sytuacji definicja „zdrowego jedzenia”, które znacie z kolorowych gazet wywraca się do góry nogami. My nazywamy to po prostu spersonalizowanym jadłospisem sportowca.

Z definicji zdrowie to nie tylko brak choroby, ale i dobrostan psychiczny. Niedojadanie wywołane zbyt dużą zawartością błonnika pokarmowego (ciemny makaron, chleb pełnoziarnisty) spowoduje pogorszenie formy sportowej (brak energii na trening), pojawienie się infekcji czy kontuzji (brak energii do regeneracji). 

W tym momencie rękę wyciąga do nas pozornie „niezdrowy” biały chleb, ryż czy nawet żelki, sorbety lodowe, soki owocowe. W dni o dużych obciążeniach treningowych takie produkty dominują w jego jadłospisie, a pełnoziarniste zboża i duża ilość warzyw występują raczej sporadycznie. Dzięki temu Wojtek jest po prostu zdrowszym i lepszym sportowcem. Jak widać, zdrowie ma wiele twarzy.

Śniadanie

Tosty – z mozzarellą, szynką i warzywami

II śniadanie

Sałatka – gyros roślinny + deser (pudding z owocami)

Obiad

Ziemniaki – z kurczakiem w sosie pieczarkowym z buraczkami

Kolacja

Ziemniaki – z kurczakiem w sosie pieczarkowym z buraczkami

Zgodnie z prośbą Wojciecha, posiłki były proste i zbliżone do tradycyjnych, domowych potraw. Strategia dwóch takich samych posiłków pomogła Wojciechowi gotować sprawniej i szybciej przygotowywać posiłki na cały dzień.

Suplementacja Wojciecha była dobrana indywidualnie i dostosowana do jego potrzeb, obejmowała: witaminę D3, kreatynę (monohydrat), odżywkę białkową, beta-alaninę oraz cytrulinę (jabłczan).