Dieta od Dietetyki #NieNaŻarty vs catering dietetyczny

12 stycznia 2023 Autor: Patryk Łukasiewicz

Przy bardzo małej ilości czasu na gotowanie i zdrowe odżywianie catering dietetyczny wydaje się być bardzo ciekawym rozwiązaniem. Niemniej jednak nie musisz wydawać bardzo dużych ilości pieniędzy na zdrowe, smaczne, szybkie w przygotowaniu i tanie posiłki, bo z pomocą przychodzi dieta od Dietetyki #NieNaŻarty.

Dieta od Dietetyki #NieNaŻarty vs catering dietetyczny

Spis treści

Dieta dopasowana w 100% do Ciebie

Dieta od Dietetyki #NieNaŻarty jest bardzo prosta w obsłudze i przygotowaniu. Nasze diety wyróżniają się m.in. tym, że:

 • Nie przywiązują Cię do kuchni - przygotowanie posiłków jest szybkie, proste i tanie. Nie musisz się nad nimi zastanawiać, a możesz zostać kucharzem swego losu.
 • Nie zmuszają Cię do życia według zegarka - jesz wtedy, gdy masz na to czas i chęci. Jesz po to by żyć, a nie na odwrót.
 • Nie wymagają od Ciebie jazdy na drugi koniec miasta po różne składniki - lista zakupów jest prosta, a zrealizujesz ją w pobliskiej Biedronce czy też Lidlu. Dzięki temu zakupy są proste i przyjemne, bez wyszukiwania i tracenia czasu na różne egzotyczne składniki.

Każdy z jadłospisów dostosowany jest indywidualnie. Całkowicie od podstaw, bez stosowania diet kopiuj wklej! Dietetyk #NieNaŻarty dowiaduje się na podstawie ankiety żywieniowej informacji o Tobie. Dzięki temu może ułożyć indywidualną dietę z wybraną ilością posiłków czy też ulubionymi potrawami o niskim koszcie. Jeśli jednak lubisz gotować i testować nowe posiłki to dietetyk ułoży dla Ciebie dietę dobraną pod Twoje kulinarne wyzwania.

Nasz zespół liczy ponad ponad 20 osób, którzy ukończyli studia i liczne kursy, by móc być specjalistami w swoich dziedzinach. Specjalizacja naszych dietetyków to nie tylko chudnięcie. Dietetycy kliniczni, sportowi czy też psychodietetycy czekają, aby móc ułożyć dla Ciebie indywidualną i smaczną dietę! Z chęcią pomogą Ci w m.in. takich dolegliwościach jak:

 • Redukcja masy ciała, nadciśnienie, insulinooporność, Cukrzyca, IBS, SIBO, choroby tarczycy, Hashimoto, podwyższony cholesterol, PCOS, zapalenia jelit  - dietetycy kliniczni
 • Zbijanie wagi i ładowanie przed zawodami, budowa masy mięśniowej i siły, poprawa kondycji,siły i wytrzymałości - dietetycy sportowi
 • Kompulsywne objadanie się, uzależnienie od słodyczy, jedzenie nocne i emocjonalne, ortoreksja, nerwica - psychodietetycy
 • Inne np.: depresja, dieta wegańska, dieta dla par, problemy skórne, trawienne, alergie pokarmowe

Układając jadłospis nasi dietetycy biorą pod uwagę Twoje preferencje smakowe. Jest to podstawą do ułożenia indywidualnego, szybkiego oraz smacznego jadłospisu. Lubisz spaghetti? Nie ma najmniejszego problemu! Nie wyobrażasz sobie śniadania bez pieczywa? Luzik, dietetyk tak skomponuje jadłospis by w nim znalazło!

Ankieta żywieniowa Dietetyka #NieNaŻarty

Współpraca z nami odbywa się w 100% online. Dlatego też możesz podjąć z nami współpracę z każdego miejsca na ziemi. Jak najbardziej respektujemy i bierzemy pod uwagę zagraniczne produkty, których nie dostaniesz w Polsce! Tak więc możesz mieszkać w USA czy też Tajlandii, aby podjąć z nami współpracę i otrzymać indywidualny oraz dopasowany do Ciebie jadłospis.

Dieta od Dietetyki #NieNaŻarty vs catering - co będzie tańsze

Zdecydowanie warto porównać koszt diety od Dietetyki #NieNaŻarty a typowego cateringu. Dla pełnego zobrazowania porównamy ceny na przestrzeni dnia, tygodnia a także miesiąca. Wybraliśmy jadłospis jednego z naszych podopiecznych, który jest bardzo ekonomiczny, smaczny a także bardzo szybki w przygotowaniu. Znaleźć go możesz w naszym artykule odnośnie kosztów diety od Dietetyki #NieNaŻarty. Kaloryczność opisywanego jadłospisu to 2400 kcal co warto mieć na uwadzę biorąc pod uwagę koszt całego jadłospisu. Zazwyczaj redukcja masy ciała opiera się na niższej kaloryczności i warto ją obliczyć indywidualnie. Dieta została indywidualnie dopasowana do jego preferencji dlatego też znalazły się tam 3 duże posiłki w każdym dniu, gdzie jeden z nich był gotowany od razu na dwie porcje. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić bardzo dużą ilość czasu. 

Sprawdź również: Dzienne zapotrzebowanie kaloryczne - jak obliczyć ilość kalorii

Do porównania wybraliśmy jeden z największych i najpopularniejszych cateringów w Polsce, który dzięki swojej dużej ilości lokalizacji oferuje atrakcyjne ceny w branży cateringowej. Istnieją firmy cateringowe działające lokalnie, których standard jest bardzo wysoki, ale za tym idzie również zdecydowanie wyższa cena. Dzięki temu realnie zobrazujemy różnice pomiędzy dietą od Dietetyki#NieNaŻarty, a standardowym cateringiem dostępnym w Polsce bez sztucznego wyolbrzymiania różnic w koszcie posiłków.

Porównanie na przestrzeni 1 dnia

Najtańszy dzień dzień diety od Dietetyki #NieNaŻarty na diecie 2400 kcal kosztuje 22,37 zł, a najdroższy dzień 30,81 zł. Oczywiście cena będzie się różnić w zależności od wyboru posiłków. Gdybyśmy mieli wybrać 3 najtańsze posiłki z diety, aby móc skomponować 1 dniowy jadłospis cena wyniosłaby jedynie 17,77 zł (a to przy aż 2400 kcal!). Pragniemy zaznaczyć, że w tej cenie ciężko będzie znaleźć obiad na mieście w którym zjemy zdrowo i do syta, gdzie przy cenie 30,81 również nie byłoby to łatwe do wykonania.

Dla porównania wzięliśmy ceny cateringu, który dostarczy nam 2500 kcal w 5 posiłkach. Taka kaloryczność będzie najbardziej zbliżona spośród dostępnych do naszego jadłospisu. Koszt jednego dnia takiej diety wynosi 78 zł. Oznacza to, że w cenie 1 dnia jedzenia z cateringu możesz przygotować szybkie, tanie i smaczne posiłki na blisko 3 dni gotując osobiście z dietą od #NieNaŻartych!

Porównanie na przestrzeni 1 tygodnia

Z kolei tygodniowy koszt diety od #NieNaŻartych wynosi 193,67 zł co oznacza, że za jeden dzień zapłacisz średnio 27,67 zł. Tydzień jedzenia jednego z cateringów wyniósłby Cię 546 zł co da Ci ponad 350 zł oszczędności na rzecz diety od Dietetyki #NieNaŻarty w skali tygodnia.

Porównanie na przestrzeni 1 miesiąca (30 dni)

Z kolei w ciągu miesiąca ilość zachowanych pieniędzy robi się jeszcze bardziej imponująca. Biorąc pod uwagę miesiąc jako 30 dni na indywidualną i elastyczną dietę wydasz 830,01 zł. Zamawiając jedzenie z cateringu możesz wydać nawet 2340 zł co sprawia, że na diecie #NieNaŻartych potencjalnie możesz zaoszczędzić ponad 1500 zł w ciągu miesiąca na samej żywności. Dodatkowo będziesz jeść to co lubisz!

Porównanie diet 2400/2500 kcal Dieta od #NieNaŻartych vs catering dietetyczny

Jak widzisz różnicę są prawie 3 krotne. Przekładając to na liczby dzięki diecie u #NieNaŻartych zachowasz w portfelu:


Oszczędności u #NieNaŻartych w przeliczeniu na 1 dzień
Oszczędności u #NieNaŻartych w przeliczeniu na tydzień
Oszczędności u #NieNaŻartych w przeliczeniu na miesiąc (30 dni)
Porównując do cateringu dietetycznego 78 zł/dzień
50,33 zł
352,33 zł
1509,99 zł

Godnym wspomnienia jest również fakt, iż ceny w cateringach nie są proporcjonalne do kaloryczności wybranej diety. Oznacza to, że wybierając catering o 2x niższej kaloryczności nie zapłacisz 2x mniej. W omawianym cateringu dieta 1750 kcal (750 kcal mniej niż w przykładzie) kosztuje aż 71 zł ( a w przykładzie 78 zł). Daje nam to różnice jedynie 7 zł. Wynika to z faktu kosztów cateringu (kucharze, dietetycy, dostawcy, gaz, prąd). Przygotowując posiłki w pojedynkę zawierające 1800 kcal można powiedzieć, że na diecie od Dietetyki #NieNaŻarty wydasz o ¼ pieniążków mniej. Na przykładzie wyżej będzie to jedyne  622,50 zł wydanych w ciągu miesiąca na żywność!

Wniosek jest następujący: Im niższa jest kaloryczność diety tym bardziej opłaca się kupić dietę od #NieNaŻartych.

Dieta od #NieNaŻartych i catering dietetyczny - różnice

Indywidualna dieta od #NieNaŻartych będzie się różniła od cateringu dietetycznego z różnych względów m.in jest dużo tańsza jak już wiesz z poprzedniej części artykułu. Coraz bardziej popularne stają się diety pudełkowe, które bardzo mocno kuszą opcją gotowego i zdrowego jedzenia dostarczonego prosto pod drzwi. Niemniej takie rozwiązanie ma swoje wady (jak i zalety) i będzie się to różniło od diety u #NieNaŻartych co przedstawione zostało na grafice poniżej.

Porównanie diet 2400/2500 kcal
Dieta od #NieNaŻartych vs catering dietetyczny

Jak już wiesz cena diety od #NieNaŻartych będzie zdecydowanie niższa niż typowego cateringu dietetycznego. Co więcej:

 • Na naszej diecie jesz to na co masz ochotę (wypełniasz wcześniej ankietę żywieniową, gdzie o wszystkim informujesz swojego dietetyka), a w przypadku cateringu dostajesz z góry zaplanowane posiłki, a ewentualnie masz wybór z kilku-kilkunastu dań.
 • U nas nie ma miejsca na nielubiane posiłki, a dieta zostanie indywidualnie dopasowana do Twoich jednostek chorobowych czego w cateringu nie doświadczysz.
 • Nauczysz się gotować szybko, tanio i smacznie przez co wiesz jak poradzić sobie po zakończeniu współpracy. Po wykupieniu cateringu masz dostęp do zdrowego jedzenia tylko na czas dostawy.
 • Wiesz jak żywić się na wyjazdach, a zawsze możesz przygotować posiłki na taki wyjazd gotując od razu kilka porcji.
 • Gotując w pojedynkę dokładnie znasz kaloryczność swoich dań. W przypadku cateringów jest to wartość umowna, gdyż porcje są odmierzane na oko po wcześniejszym gotowaniu dużej ilości jedzenia. 
 • Zawsze możesz ugotować swój posiłek dla bliskiej osoby, a porcje są idealnie dopasowane do Ciebie. Zamawiając catering porcja jest zawsze tylko dla Ciebie  i nie musi być ona zaspokoić Twoich potrzeb.

Niemniej znajdą się zalety cateringu, gdzie będą to:

 • Całkowita oszczędność czasu gdyż jedzenie masz dowożone raz dziennie prosto pod drzwi. Na Diecie od #NieNaŻartych musisz poświęcić 25 - 40 minut dziennie na gotowanie (zależnie od swoich preferencji może to być nawet krótsze lub dłuższe)
 • Nie musisz jeździć na zakupy przez co zaoszczędzisz na paliwie jak i czasie. Niemniej jeżdżąc na zakupy zawsze zwiększysz swoją ilość kroków poprzez spacer po sklepie i dzięki temu polepszysz swoje zdrowie. Możesz postawić też na zakupy online.

Przeczytaj także: Jak gotować 50% szybciej?

Podsumowanie

Dieta od #NieNaŻartych jest zdecydowanie tańszym wyborem niż zakup cateringu dietetycznego. Dodatkowo dzięki indywidualnej diecie nauczysz się zdrowych nawyków żywieniowych, będziesz wiedzieć jak gotować po jej zakończeniu oraz będziesz jeść to co lubisz nawet gdy będą Ci dolegać choroby. Cateringi niestety nie będą w stanie Ci tego zagwarantować. Tak więc śmiało zakup dietę od #NieNaŻartych nawet jak masz tylko 20 minut na gotowanie w ciągu dnia!


Czytaj także